
Abracon LLC
Product No:
ACH-4.000MHZ-EK
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
XTAL OSC XO 4.0000MHZ HCMOS TTL
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
2.4795
2.4795
10
2.41775
24.1775
50
2.3028
115.14
100
2.01495
201.495
500
1.95738
978.69
1000
1.66953
1669.53
2500
1.55439
3885.975
5000
1.49682
7484.1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Abracon LLC |
| Type | XO (Standard) |
| Output | HCMOS, TTL |
| Series | ACH |
| Package | Tube |
| Ratings | - |
| Function | - |
| Frequency | 4 MHz |
| Mounting Type | Through Hole |
| Base Resonator | Crystal |
| Package / Case | 8-DIP, 4 Leads (Half Size, Metal Can) |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 0.500" L x 0.500" W (12.70mm x 12.70mm) |
| Voltage - Supply | 5V |
| Frequency Stability | ±30ppm |
| Height - Seated (Max) | 0.220" (5.60mm) |
| Operating Temperature | -20°C ~ 70°C |
| Current - Supply (Max) | 30mA |
| Absolute Pull Range (APR) | - |
| Current - Supply (Disable) (Max) | - |