
Abracon LLC
Product No:
ACHL-10.000MHZ-EK
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
XTAL OSC XO 10.0000MHZ HCMOS TTL
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
2.432
2.432
10
2.37215
23.7215
50
2.2591
112.955
100
1.97676
197.676
500
1.920292
960.146
1000
1.637895
1637.895
2500
1.52494
3812.35
5000
1.468453
7342.265
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Abracon LLC |
| Type | XO (Standard) |
| Output | HCMOS, TTL |
| Series | ACHL |
| Package | Tube |
| Ratings | - |
| Function | - |
| Frequency | 10 MHz |
| Mounting Type | Through Hole |
| Base Resonator | Crystal |
| Package / Case | 8-DIP, 4 Leads (Half Size, Metal Can) |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 0.520" L x 0.520" W (13.20mm x 13.20mm) |
| Voltage - Supply | 3.3V |
| Frequency Stability | ±30ppm |
| Height - Seated (Max) | 0.217" (5.50mm) |
| Operating Temperature | -20°C ~ 70°C |
| Current - Supply (Max) | 20mA |
| Absolute Pull Range (APR) | - |
| Current - Supply (Disable) (Max) | - |