
Abracon LLC
Product No:
ACO-20.000MHZ-EK
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
XTAL OSC XO 20.0000MHZ HCMOS TTL
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.6815
1.6815
10
1.6093
16.093
50
1.57168
78.584
100
1.3471
134.71
500
1.309708
654.854
1000
1.1039
1103.9
2500
1.047774
2619.435
5000
1.010354
5051.77
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Abracon LLC |
| Type | XO (Standard) |
| Output | HCMOS, TTL |
| Series | ACO |
| Package | Tube |
| Ratings | - |
| Function | Enable/Disable |
| Frequency | 20 MHz |
| Mounting Type | Through Hole |
| Base Resonator | Crystal |
| Package / Case | 14-DIP, 4 Leads (Full Size, Metal Can) |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 0.795" L x 0.496" W (20.20mm x 12.60mm) |
| Voltage - Supply | 5V |
| Frequency Stability | ±30ppm |
| Height - Seated (Max) | 0.200" (5.08mm) |
| Operating Temperature | -20°C ~ 70°C |
| Current - Supply (Max) | 30mA |
| Absolute Pull Range (APR) | - |
| Current - Supply (Disable) (Max) | - |