
Analog Devices Inc.
Product No:
AD1934WBSTZ
Manufacturer:
Package:
48-LQFP (7x7)
Batch:
-
Description:
IC DAC 24BIT V-OUT 48LQFP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
10.5925
10.5925
10
9.5722
95.722
25
9.12722
228.1805
80
7.925024
634.00192
230
7.568859
1740.83757
440
6.901018
3036.44792
945
6.010564
5679.98298
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Analog Devices Inc. |
| Series | Automotive |
| Package | Tray |
| Output Type | Voltage - Unbuffered |
| Architecture | Sigma-Delta |
| INL/DNL (LSB) | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Settling Time | - |
| Data Interface | I²S, SPI |
| Number of Bits | 24 |
| Package / Case | 48-LQFP |
| Product Status | Active |
| Reference Type | Internal |
| Base Product Number | AD1934 |
| Differential Output | No |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Supplier Device Package | 48-LQFP (7x7) |
| Number of D/A Converters | 8 |
| Voltage - Supply, Analog | 3V ~ 3.6V |
| Voltage - Supply, Digital | 3V ~ 3.6V |