
Analog Devices Inc.
Product No:
AD5320BRTZ-REEL7
Manufacturer:
Package:
SOT-23-6
Batch:
-
Description:
IC DAC 12BIT V-OUT SOT23-6
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
8.7305
8.7305
10
7.88975
78.8975
25
7.52248
188.062
100
6.53182
653.182
250
6.23827
1559.5675
500
5.687821
2843.9105
1000
4.953908
4953.908
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Analog Devices Inc. |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Output Type | Voltage - Buffered |
| Architecture | String DAC |
| INL/DNL (LSB) | ±16 (Max), ±1 (Max) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Settling Time | 10µs |
| Data Interface | SPI, DSP |
| Number of Bits | 12 |
| Package / Case | SOT-23-6 |
| Product Status | Active |
| Reference Type | Supply |
| Base Product Number | AD5320 |
| Differential Output | No |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Supplier Device Package | SOT-23-6 |
| Number of D/A Converters | 1 |
| Voltage - Supply, Analog | 2.7V ~ 5.5V |
| Voltage - Supply, Digital | 2.7V ~ 5.5V |