
Analog Devices Inc.
Product No:
AD620ARZ-REEL
Manufacturer:
Package:
8-SOIC
Batch:
-
Description:
IC INST AMP 1 CIRCUIT 8SOIC
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
12.0175
12.0175
10
11.04565
110.4565
25
10.58718
264.6795
100
9.328335
932.8335
250
8.870492
2217.623
500
8.298193
4149.0965
1000
7.611448
7611.448
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Analog Devices Inc. |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Slew Rate | 1.2V/µs |
| Output Type | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| -3db Bandwidth | 1 MHz |
| Amplifier Type | Instrumentation |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 900µA |
| Number of Circuits | 1 |
| Base Product Number | AD620 |
| Current - Input Bias | 500 pA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Voltage - Input Offset | 30 µV |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
| Current - Output / Channel | 18 mA |
| Voltage - Supply Span (Max) | 36 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 4.6 V |