
Analog Devices Inc.
Product No:
AD7124-4BBCPZ
Manufacturer:
Package:
32-LFCSP (5x5)
Batch:
-
Description:
IC ADC 24BIT SIGMA-DELTA 32LFCSP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
14.858
14.858
10
13.65435
136.5435
25
13.08834
327.2085
80
11.531936
922.55488
230
10.966012
2522.18276
440
10.258508
4513.74352
945
9.409532
8892.00774
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Analog Devices Inc. |
| Series | - |
| Package | Tray |
| Features | PGA, Temperature Sensor |
| Input Type | Differential, Pseudo-Differential, Single Ended |
| Architecture | Sigma-Delta |
| Configuration | MUX-PGA-ADC |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Data Interface | DSP, MICROWIRE™, QSPI™, and SPI™ |
| Number of Bits | 24 |
| Package / Case | 32-WFQFN Exposed Pad, CSP |
| Product Status | Active |
| Reference Type | External, Internal |
| Ratio - S/H:ADC | 0:1 |
| Number of Inputs | 4, 7 |
| Base Product Number | AD7124 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Supplier Device Package | 32-LFCSP (5x5) |
| Number of A/D Converters | 1 |
| Voltage - Supply, Analog | 2.7V ~ 3.6V, ±1.8V |
| Voltage - Supply, Digital | 1.65V ~ 3.6V |
| Sampling Rate (Per Second) | 19.2k |