
Analog Devices Inc.
Product No:
AD7276AUJZ-REEL7
Manufacturer:
Package:
TSOT-6
Batch:
-
Description:
IC ADC 12BIT SAR TSOT23-6
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
6.2415
6.2415
10
5.63825
56.3825
25
5.37624
134.406
100
4.668205
466.8205
250
4.458388
1114.597
500
4.064974
2032.487
1000
3.54047
3540.47
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Analog Devices Inc. |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Features | - |
| Input Type | Single Ended |
| Architecture | SAR |
| Configuration | S/H-ADC |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Data Interface | SPI, DSP |
| Number of Bits | 12 |
| Package / Case | SOT-23-6 Thin, TSOT-23-6 |
| Product Status | Active |
| Reference Type | Supply |
| Ratio - S/H:ADC | 1:1 |
| Number of Inputs | 1 |
| Base Product Number | AD7276 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Supplier Device Package | TSOT-6 |
| Number of A/D Converters | 1 |
| Voltage - Supply, Analog | 2.35V ~ 3.6V |
| Voltage - Supply, Digital | 2.35V ~ 3.6V |
| Sampling Rate (Per Second) | 3M |