
Analog Devices Inc.
Product No:
AD7441BRMZ
Manufacturer:
Package:
8-MSOP
Batch:
-
Description:
IC ADC 10BIT SAR 8MSOP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
9.5095
9.5095
10
8.58895
85.8895
25
8.18938
204.7345
100
7.110845
711.0845
250
6.791246
1697.8115
500
6.192005
3096.0025
1000
5.393036
5393.036
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Analog Devices Inc. |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Features | - |
| Input Type | Pseudo-Differential |
| Architecture | SAR |
| Configuration | S/H-ADC |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Data Interface | SPI, DSP |
| Number of Bits | 10 |
| Package / Case | 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width) |
| Product Status | Active |
| Reference Type | External |
| Ratio - S/H:ADC | 1:1 |
| Number of Inputs | 1 |
| Base Product Number | AD7441 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Supplier Device Package | 8-MSOP |
| Number of A/D Converters | 1 |
| Voltage - Supply, Analog | 2.7V ~ 5.25V |
| Voltage - Supply, Digital | 2.7V ~ 5.25V |
| Sampling Rate (Per Second) | 1M |