
Analog Devices Inc.
Product No:
AD7467BRMZ
Manufacturer:
Package:
8-MSOP
Batch:
-
Description:
IC ADC 10BIT SAR 8MSOP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
6.118
6.118
10
5.529
55.29
25
5.27212
131.803
100
4.57767
457.767
250
4.371976
1092.994
500
3.9862
1993.1
1000
3.471851
3471.851
2500
3.343268
8358.17
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Analog Devices Inc. |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Features | - |
| Input Type | Single Ended |
| Architecture | SAR |
| Configuration | S/H-ADC |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Data Interface | SPI, DSP |
| Number of Bits | 10 |
| Package / Case | 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width) |
| Product Status | Active |
| Reference Type | Supply |
| Ratio - S/H:ADC | 1:1 |
| Number of Inputs | 1 |
| Base Product Number | AD7467 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Supplier Device Package | 8-MSOP |
| Number of A/D Converters | 1 |
| Voltage - Supply, Analog | 1.6V ~ 3.6V |
| Voltage - Supply, Digital | 1.6V ~ 3.6V |
| Sampling Rate (Per Second) | 200k |