
Analog Devices Inc.
Product No:
AD7781BRZ
Manufacturer:
Package:
14-SOIC
Batch:
-
Description:
IC ADC 20BIT SIGMA-DELTA 14SO
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
11.742
11.742
10
10.7901
107.901
25
10.34284
258.571
100
9.11297
911.297
250
8.665672
2166.418
500
8.106578
4053.289
1000
7.435698
7435.698
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Analog Devices Inc. |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Features | PGA |
| Input Type | Differential |
| Architecture | Sigma-Delta |
| Configuration | PGA-ADC |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Data Interface | SPI |
| Number of Bits | 20 |
| Package / Case | 14-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Product Status | Active |
| Reference Type | External |
| Ratio - S/H:ADC | - |
| Number of Inputs | 1 |
| Base Product Number | AD7781 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Supplier Device Package | 14-SOIC |
| Number of A/D Converters | 1 |
| Voltage - Supply, Analog | 2.7V ~ 5.25V |
| Voltage - Supply, Digital | 2.7V ~ 5.25V |
| Sampling Rate (Per Second) | 16.7 |