
Analog Devices Inc.
Product No:
AD7825BRUZ
Manufacturer:
Package:
24-TSSOP
Batch:
-
Description:
IC ADC 8BIT PIPELINED 24TSSOP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
14.497
14.497
10
13.3209
133.209
25
12.76876
319.219
100
11.25028
1125.028
250
10.69814
2674.535
500
10.007946
5003.973
1000
9.179708
9179.708
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Analog Devices Inc. |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Features | - |
| Input Type | Single Ended |
| Architecture | Pipelined |
| Configuration | MUX-S/H-ADC |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Data Interface | Parallel |
| Number of Bits | 8 |
| Package / Case | 24-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Product Status | Active |
| Reference Type | External, Internal |
| Ratio - S/H:ADC | 1:1 |
| Number of Inputs | 4 |
| Base Product Number | AD7825 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Supplier Device Package | 24-TSSOP |
| Number of A/D Converters | 1 |
| Voltage - Supply, Analog | 2.7V ~ 3.3V, 5V |
| Voltage - Supply, Digital | 2.7V ~ 3.3V, 5V |
| Sampling Rate (Per Second) | 2M |