
Analog Devices Inc.
Product No:
AD7921AUJZ-REEL7
Manufacturer:
Package:
TSOT-23-8
Batch:
-
Description:
IC ADC 12BIT SAR TSOT23-8
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
6.441
6.441
10
5.8178
58.178
25
5.54686
138.6715
100
4.81631
481.631
250
4.599824
1149.956
500
4.193984
2096.992
1000
3.652816
3652.816
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Analog Devices Inc. |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Features | - |
| Input Type | Single Ended |
| Architecture | SAR |
| Configuration | MUX-S/H-ADC |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Data Interface | SPI, DSP |
| Number of Bits | 12 |
| Package / Case | SOT-23-8 Thin, TSOT-23-8 |
| Product Status | Active |
| Reference Type | Supply |
| Ratio - S/H:ADC | 1:1 |
| Number of Inputs | 2 |
| Base Product Number | AD7921 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Supplier Device Package | TSOT-23-8 |
| Number of A/D Converters | 1 |
| Voltage - Supply, Analog | 2.35V ~ 5.25V |
| Voltage - Supply, Digital | 2.35V ~ 5.25V |
| Sampling Rate (Per Second) | 250k |