
Analog Devices Inc.
Product No:
ADCMP356YKSZ-REEL7
Manufacturer:
Package:
SC-70-4
Batch:
-
Description:
IC COMPARATOR 1 W/VOLT REF SC70
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.2445
1.2445
10
1.1096
11.096
25
1.05298
26.3245
100
0.86507
86.507
250
0.80864
202.16
500
0.71459
357.295
1000
0.564158
564.158
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Analog Devices Inc. |
| Type | with Voltage Reference |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Hysteresis | 15mV |
| Output Type | Push-Pull |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | SC-82A, SOT-343 |
| Product Status | Active |
| CMRR, PSRR (Typ) | - |
| Number of Elements | 1 |
| Base Product Number | ADCMP356 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Current - Output (Typ) | - |
| Propagation Delay (Max) | - |
| Supplier Device Package | SC-70-4 |
| Current - Quiescent (Max) | 15µA |
| Current - Input Bias (Max) | 170µA @ 5.5V |
| Voltage - Input Offset (Max) | - |
| Voltage - Supply, Single/Dual (±) | 2.25V ~ 5.5V |