
Analog Devices Inc.
Product No:
ADCMP393ARUZ
Manufacturer:
Package:
14-TSSOP
Batch:
-
Description:
IC COMPARATOR 4 GEN PUR 14TSSOP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.8905
1.8905
10
1.6967
16.967
25
1.60094
40.0235
100
1.36401
136.401
250
1.28079
320.1975
500
1.120696
560.348
1000
0.928568
928.568
2500
0.864538
2161.345
5000
0.832514
4162.57
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Analog Devices Inc. |
| Type | General Purpose |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Hysteresis | 4mV |
| Output Type | Rail-to-Rail |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 14-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Product Status | Active |
| CMRR, PSRR (Typ) | 74dB CMRR, 80dB PSRR |
| Number of Elements | 4 |
| Base Product Number | ADCMP393 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Current - Output (Typ) | - |
| Propagation Delay (Max) | 4.2µs |
| Supplier Device Package | 14-TSSOP |
| Current - Quiescent (Max) | 36.8µA |
| Current - Input Bias (Max) | 0.03µA |
| Voltage - Input Offset (Max) | 2.5mV |
| Voltage - Supply, Single/Dual (±) | 2.3V ~ 5.5V |