
Analog Devices Inc.
Product No:
ADCMP566BCPZ
Manufacturer:
Package:
32-LFCSP (5x5)
Batch:
-
Description:
IC COMPARATOR 2 W/LATCH 32LFCSP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
11.723
11.723
10
10.77015
107.7015
25
10.32422
258.1055
80
9.096374
727.70992
230
8.649912
1989.47976
440
8.091844
3560.41136
945
7.42217
7013.95065
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Analog Devices Inc. |
| Type | with Latch |
| Series | - |
| Package | Tray |
| Hysteresis | ±1mV |
| Output Type | Complementary, Differential, ECL, Open-Emitter |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 32-VFQFN Exposed Pad, CSP |
| Product Status | Last Time Buy |
| CMRR, PSRR (Typ) | 69dB CMRR |
| Number of Elements | 2 |
| Base Product Number | ADCMP566 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Current - Output (Typ) | 30mA |
| Propagation Delay (Max) | 0.29ns |
| Supplier Device Package | 32-LFCSP (5x5) |
| Current - Quiescent (Max) | 18mA, 85mA |
| Current - Input Bias (Max) | 42µA @ -5.2V,5V |
| Voltage - Input Offset (Max) | 5mV @ -5.2V, 5V |
| Voltage - Supply, Single/Dual (±) | ±4.75V ~ 5.25V |