
Analog Devices Inc.
Product No:
ADCMP601BKSZ-REEL7
Manufacturer:
Package:
SC-70-6
Batch:
-
Description:
IC COMPARATOR 1 W/LATCH SC70-6
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
5.8995
5.8995
10
5.29815
52.9815
25
5.00878
125.2195
100
4.34093
434.093
250
4.118364
1029.591
500
3.695386
1847.693
1000
3.116589
3116.589
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Analog Devices Inc. |
| Type | with Latch |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Hysteresis | 100µV |
| Output Type | CMOS, TTL |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 6-TSSOP, SC-88, SOT-363 |
| Product Status | Active |
| CMRR, PSRR (Typ) | 50dB CMRR, 50dB PSRR |
| Number of Elements | 1 |
| Base Product Number | ADCMP601 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Current - Output (Typ) | 50mA |
| Propagation Delay (Max) | 5ns |
| Supplier Device Package | SC-70-6 |
| Current - Quiescent (Max) | 4mA |
| Current - Input Bias (Max) | 5µA @ 2.5V |
| Voltage - Input Offset (Max) | 5mV @ 2.5V |
| Voltage - Supply, Single/Dual (±) | 2.5V ~ 5.5V |