
Panasonic Electric Works
Product No:
ADJ64005
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
RELAY GEN PURPOSE DPST 10A 5V
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
21.9545
21.9545
10
19.5111
195.111
25
18.53564
463.391
50
17.56018
878.009
100
16.584625
1658.4625
250
15.121264
3780.316
500
14.14569
7072.845
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Panasonic Electric Works |
| Series | ADJ |
| Package | Box |
| Features | - |
| Coil Type | Latching, Dual Coil |
| Relay Type | General Purpose |
| Seal Rating | Sealed - Fully |
| Coil Current | 50 mA |
| Coil Voltage | 5VDC |
| Contact Form | DPST-NO (2 Form A) |
| Operate Time | 20 ms |
| Release Time | 20 ms |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Coil Insulation | - |
| Coil Resistance | 100 Ohms |
| Contact Material | Silver Tin Oxide (AgSnO), Gold (Au) |
| Switching Voltage | 250VAC - Max |
| Termination Style | PC Pin |
| Base Product Number | ADJ640 |
| Must Operate Voltage | 3.5 VDC |
| Must Release Voltage | 3.5 VDC |
| Operating Temperature | -40°C ~ 70°C |
| Contact Rating (Current) | 10 A |