
TDK Corporation
Product No:
ADL3225V-470MT-TL000
Manufacturer:
Package:
1210 (3225 Metric)
Batch:
-
Description:
FIXED IND 47UH 500MA 900MOHM SMD
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.178
1.178
10
1.09155
10.9155
25
1.00738
25.1845
50
0.83961
41.9805
100
0.789165
78.9165
250
0.705242
176.3105
500
0.604485
302.2425
1000
0.53732
537.32
2500
0.520524
1301.31
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | TDK Corporation |
| Type | Wirewound |
| Series | ADL-V |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Q @ Freq | - |
| Shielding | Unshielded |
| Tolerance | ±20% |
| Inductance | 47 µH |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 1210 (3225 Metric) |
| Product Status | Active |
| Material - Core | - |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) |
| DC Resistance (DCR) | 900mOhm Max |
| Current Rating (Amps) | 500 mA |
| Height - Seated (Max) | 0.098" (2.50mm) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Supplier Device Package | 1210 (3225 Metric) |
| Frequency - Self Resonant | - |
| Current - Saturation (Isat) | 300mA |
| Inductance Frequency - Test | 100 kHz |