
Analog Devices Inc.
Product No:
ADM691ARZ
Manufacturer:
Package:
16-SOIC
Batch:
-
Description:
IC SUPERVISOR 1 CHANNEL 16SOIC
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
9.728
9.728
10
8.7856
87.856
25
8.3771
209.4275
100
7.273675
727.3675
250
6.94678
1736.695
500
6.333802
3166.901
1000
5.516546
5516.546
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Analog Devices Inc. |
| Type | Battery Backup Circuit |
| Reset | Active High/Active Low |
| Output | Open Drain, Push-Pull |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Reset Timeout | 35ms Minimum |
| Package / Case | 16-SOIC (0.295", 7.50mm Width) |
| Product Status | Active |
| Base Product Number | ADM691 |
| Voltage - Threshold | 4.65V |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Supplier Device Package | 16-SOIC |
| Number of Voltages Monitored | 1 |