
Analog Devices Inc.
Product No:
ADM692AANZ
Manufacturer:
Package:
8-PDIP
Batch:
-
Description:
IC SUPERVISOR 1 CHANNEL 8DIP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
5.5765
5.5765
10
5.00745
50.0745
25
4.73442
118.3605
100
4.103145
410.3145
250
3.892682
973.1705
500
3.492903
1746.4515
1000
2.945817
2945.817
2500
2.798529
6996.3225
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Analog Devices Inc. |
| Type | Battery Backup Circuit |
| Reset | Active Low |
| Output | Push-Pull, Totem Pole |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Mounting Type | Through Hole |
| Reset Timeout | 140ms Minimum |
| Package / Case | 8-DIP (0.300", 7.62mm) |
| Product Status | Active |
| Base Product Number | ADM692 |
| Voltage - Threshold | 4.4V |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Supplier Device Package | 8-PDIP |
| Number of Voltages Monitored | 1 |