
Analog Devices Inc.
Product No:
ADM693AARNZ
Manufacturer:
Package:
16-SOIC
Batch:
-
Description:
IC SUPERVISOR 1 CHANNEL 16SOIC
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
5.871
5.871
10
5.2744
52.744
25
4.98598
124.6495
100
4.32117
432.117
250
4.099554
1024.8885
500
3.678514
1839.257
1000
3.102358
3102.358
2500
2.947242
7368.105
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Analog Devices Inc. |
| Type | Battery Backup Circuit |
| Reset | Active High/Active Low |
| Output | Open Drain, Push-Pull |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Reset Timeout | 140ms Minimum |
| Package / Case | 16-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Product Status | Active |
| Base Product Number | ADM693 |
| Voltage - Threshold | 4.4V |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Supplier Device Package | 16-SOIC |
| Number of Voltages Monitored | 1 |