
Analog Devices Inc.
Product No:
ADM709LARZ-REEL
Manufacturer:
Package:
8-SOIC
Batch:
-
Description:
IC SUPERVISOR 1 CHANNEL 8SOIC
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
2.641
2.641
10
2.37025
23.7025
25
2.2363
55.9075
100
1.90532
190.532
250
1.78904
447.26
500
1.56541
782.705
1000
1.297054
1297.054
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Analog Devices Inc. |
| Type | Simple Reset/Power-On Reset |
| Reset | Active Low |
| Output | Push-Pull, Totem Pole |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Reset Timeout | 140ms Minimum |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Product Status | Active |
| Base Product Number | ADM709 |
| Voltage - Threshold | 4.65V |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
| Number of Voltages Monitored | 1 |