
Analog Devices Inc.
Product No:
ADM8828ARTZ-REEL7
Manufacturer:
Package:
SOT-23-6
Batch:
-
Description:
IC REG CHARG PUMP INV 25MA SOT23
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
2.9355
2.9355
10
2.6372
26.372
25
2.4928
62.32
100
2.160585
216.0585
250
2.049758
512.4395
500
1.839257
919.6285
1000
1.551179
1551.179
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Analog Devices Inc. |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Function | Ratiometric |
| Topology | Charge Pump |
| Output Type | Fixed |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | SOT-23-6 |
| Product Status | Active |
| Current - Output | 25mA |
| Number of Outputs | 1 |
| Base Product Number | ADM8828 |
| Output Configuration | Negative |
| Frequency - Switching | 120kHz |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Synchronous Rectifier | No |
| Voltage - Input (Max) | 5.5V |
| Voltage - Input (Min) | 1.5V |
| Voltage - Output (Max) | - |
| Supplier Device Package | SOT-23-6 |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | -Vin |