ADP1073AR-3.3
Analog Devices Inc.
Product No:
ADP1073AR-3.3
Manufacturer:
Analog Devices Inc.
Package:
8-SOIC
Batch:
Datasheet:
Description:
UPOWER 3.3V DC-DC CONVERTER
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 6279
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 485
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Mfr Analog Devices Inc.
Series ADP1073
Package Bulk
Function Step-Up/Step-Down
Topology Buck-Boost
Output Type Fixed
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Product Status Active
Current - Output -
Number of Outputs 1
Base Product Number ADP1073
Output Configuration Positive
Frequency - Switching 19kHz
Operating Temperature -
Synchronous Rectifier No
Voltage - Input (Max) 30V
Voltage - Input (Min) 1V
Voltage - Output (Max) -
Supplier Device Package 8-SOIC
Voltage - Output (Min/Fixed) 3.3V