ADP1110AR-12
Analog Devices Inc.
Product No:
ADP1110AR-12
Package:
8-SOIC
Description:
UPWER STEP UP/DOWN SWITCHING REG
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 6138
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 523
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Mfr Analog Devices Inc.
Series ADP1110
Package Bulk
Function Step-Up/Step-Down
Topology Buck-Boost
Output Type Fixed
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Product Status Active
Current - Output -
Number of Outputs 1
Base Product Number ADP1110
Output Configuration Positive
Frequency - Switching 70kHz
Operating Temperature -
Synchronous Rectifier No
Voltage - Input (Max) 30V
Voltage - Input (Min) 1V
Voltage - Output (Max) -
Supplier Device Package 8-SOIC
Voltage - Output (Min/Fixed) 12V