
Analog Devices Inc.
Product No:
ADP151ACBZ-1.5-R7
Manufacturer:
Package:
4-WLCSP (0.76x0.76)
Batch:
-
Description:
IC REG LINEAR 1.5V 200MA 4WLCSP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.2635
1.2635
10
1.1324
11.324
25
1.07464
26.866
100
0.88274
88.274
250
0.82517
206.2925
500
0.72922
364.61
1000
0.5757
575.7
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Analog Devices Inc. |
| PSRR | - |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Output Type | Fixed |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 4-WFBGA, WLCSP |
| Product Status | Active |
| Control Features | Enable |
| Current - Output | 200mA |
| Base Product Number | ADP151 |
| Protection Features | Over Current, Over Temperature, Under Voltage Lockout (UVLO) |
| Number of Regulators | 1 |
| Output Configuration | Positive |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Voltage - Input (Max) | 5.5V |
| Voltage Dropout (Max) | - |
| Current - Supply (Max) | 350 µA |
| Voltage - Output (Max) | - |
| Supplier Device Package | 4-WLCSP (0.76x0.76) |
| Current - Quiescent (Iq) | 20 µA |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 1.5V |