ADP1763WACPZ-1.1-R7
Analog Devices Inc.
Product No:
ADP1763WACPZ-1.1-R7
Package:
16-LFCSP (3x3)
Description:
3ALOWVIN, VERYLOW DO LOW NOISE,H
Payment:
In Stock : 2947
Ext Price
  • 1
Mfr Analog Devices Inc.
PSRR -
Series -
Package Tape & Reel (TR)
Output Type Fixed
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 16-WFQFN Exposed Pad, CSP
Product Status Active
Control Features Enable, Power Good, Soft Start
Current - Output 3A
Protection Features Over Current, Over Temperature, Short Circuit
Number of Regulators 1
Output Configuration Positive
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TJ)
Voltage - Input (Max) 1.98V
Voltage Dropout (Max) -
Current - Supply (Max) 16 mA
Voltage - Output (Max) -
Supplier Device Package 16-LFCSP (3x3)
Current - Quiescent (Iq) 8 mA
Voltage - Output (Min/Fixed) 1.1V