
Analog Devices Inc.
Product No:
ADP2139ACBZ-1.8-R7
Manufacturer:
Package:
6-WLCSP (1.03x1.50)
Batch:
-
Description:
IC REG BUCK 1.8V 800MA 6WLCSP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
2.8215
2.8215
10
2.5346
25.346
25
2.39628
59.907
100
2.076795
207.6795
250
1.970338
492.5845
500
1.767969
883.9845
1000
1.491063
1491.063
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Analog Devices Inc. |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Function | Step-Down |
| Topology | Buck |
| Output Type | Fixed |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 6-UFBGA, WLCSP |
| Product Status | Active |
| Current - Output | 800mA |
| Number of Outputs | 1 |
| Base Product Number | ADP2139 |
| Output Configuration | Positive |
| Frequency - Switching | 3MHz |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Synchronous Rectifier | Yes |
| Voltage - Input (Max) | 5.5V |
| Voltage - Input (Min) | 2.3V |
| Voltage - Output (Max) | - |
| Supplier Device Package | 6-WLCSP (1.03x1.50) |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 1.8V |