ADP2139ACBZ-3.3-R7
Analog Devices Inc.
Product No:
ADP2139ACBZ-3.3-R7
Package:
6-WLCSP (1.03x1.50)
Description:
IC REG BUCK 3.3V 800MA 6WLCSP
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 6-UFBGA, WLCSP
Product Status Active
Current - Output 800mA
Number of Outputs 1
Base Product Number ADP2139
Output Configuration Positive
Frequency - Switching 3MHz
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Synchronous Rectifier Yes
Voltage - Input (Max) 5.5V
Voltage - Input (Min) 2.3V
Voltage - Output (Max) -
Supplier Device Package 6-WLCSP (1.03x1.50)
Voltage - Output (Min/Fixed) 3.3V