
Analog Devices Inc.
Product No:
ADP3303ARZ-3.3REEL
Manufacturer:
Package:
8-SOIC
Batch:
-
Description:
IC REG LINEAR 3.3V 200MA 8SOIC
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
4.6075
4.6075
10
4.13725
41.3725
25
3.91096
97.774
100
3.389505
338.9505
250
3.215712
803.928
500
2.885435
1442.7175
1000
2.433501
2433.501
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Analog Devices Inc. |
| PSRR | - |
| Series | anyCAP® |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Output Type | Fixed |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Product Status | Active |
| Control Features | Error Flag, Shutdown |
| Current - Output | 200mA |
| Base Product Number | ADP3303 |
| Protection Features | Over Temperature |
| Number of Regulators | 1 |
| Output Configuration | Positive |
| Operating Temperature | -20°C ~ 85°C |
| Voltage - Input (Max) | 12V |
| Voltage Dropout (Max) | 0.4V @ 200mA |
| Current - Supply (Max) | 4 mA |
| Voltage - Output (Max) | - |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
| Current - Quiescent (Iq) | 400 µA |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 3.3V |