
Analog Devices Inc.
Product No:
ADP3331ARTZ-REEL7
Manufacturer:
Package:
SOT-23-6
Batch:
-
Description:
IC REG LIN POS ADJ 200MA SOT23-6
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
3.4485
3.4485
10
3.097
30.97
25
2.92752
73.188
100
2.537165
253.7165
250
2.407072
601.768
500
2.159863
1079.9315
1000
1.821568
1821.568
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Analog Devices Inc. |
| PSRR | - |
| Series | anyCAP® |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Output Type | Adjustable |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | SOT-23-6 |
| Product Status | Active |
| Control Features | Error Flag, Shutdown |
| Current - Output | 200mA |
| Base Product Number | ADP3331 |
| Protection Features | Over Current, Over Temperature |
| Number of Regulators | 1 |
| Output Configuration | Positive |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Voltage - Input (Max) | 12V |
| Voltage Dropout (Max) | 0.23V @ 200mA |
| Current - Supply (Max) | 4 mA |
| Voltage - Output (Max) | 11.75V |
| Supplier Device Package | SOT-23-6 |
| Current - Quiescent (Iq) | 50 µA |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 1.5V |