
Analog Devices Inc.
Product No:
ADP5033ACBZ-2-R7
Manufacturer:
Package:
16-WLCSP (2x2)
Batch:
-
Description:
IC REG QUAD BCK/LNR SYNC 16WLCSP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
5.7665
5.7665
10
5.1775
51.775
25
4.8944
122.36
100
4.241845
424.1845
250
4.024314
1006.0785
500
3.611007
1805.5035
1000
3.045434
3045.434
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Analog Devices Inc. |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Topology | Step-Down (Buck) Synchronous (2), Linear (LDO) (2) |
| w/Sequencer | No |
| w/LED Driver | No |
| w/Supervisor | No |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 16-WFBGA, WLCSP |
| Product Status | Active |
| Voltage - Supply | 1.7V ~ 5.5V |
| Number of Outputs | 4 |
| Base Product Number | ADP5033 |
| Frequency - Switching | 3MHz |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Supplier Device Package | 16-WLCSP (2x2) |
| Voltage/Current - Output 1 | 1.8V, 800mA |
| Voltage/Current - Output 2 | 2.8V, 800mA |
| Voltage/Current - Output 3 | 2.8V, 300mA |