
Analog Devices Inc.
Product No:
ADP5076ACBZ-R7
Manufacturer:
Package:
20-WLCSP (1.61x2.18)
Batch:
-
Description:
V+/V- SW REGULATOR WITH 2A/1.2A
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
6.2415
6.2415
10
5.63825
56.3825
25
5.37624
134.406
100
4.668205
466.8205
250
4.458388
1114.597
500
4.064974
2032.487
1000
3.54047
3540.47
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Analog Devices Inc. |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Function | Step-Up |
| Topology | Boost |
| Output Type | Adjustable |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 20-UFBGA, WLCSP |
| Product Status | Active |
| Current - Output | 2A (Switch), 1.2A (Switch) |
| Number of Outputs | 2 |
| Base Product Number | ADP5076 |
| Output Configuration | Positive and Negative |
| Frequency - Switching | 1.2MHz, 2.4MHz |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TJ) |
| Synchronous Rectifier | Yes |
| Voltage - Input (Max) | 5.5V |
| Voltage - Input (Min) | 2.85V |
| Voltage - Output (Max) | 35V, -30V |
| Supplier Device Package | 20-WLCSP (1.61x2.18) |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 0.8V |