
Analog Devices Inc.
Product No:
ADP5133ACBZ-R7
Manufacturer:
Package:
16-WLCSP (2x2)
Batch:
-
Description:
IC REG BUCK ADJ 800MA DL 16WLCSP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
4.2845
4.2845
10
3.84655
38.4655
25
3.6366
90.915
100
3.151625
315.1625
250
2.99003
747.5075
500
2.682952
1341.476
1000
2.262729
2262.729
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Analog Devices Inc. |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Function | Step-Down |
| Topology | Buck |
| Output Type | Adjustable |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 16-WFBGA, WLCSP |
| Product Status | Active |
| Current - Output | 800mA |
| Number of Outputs | 2 |
| Base Product Number | ADP5133 |
| Output Configuration | Positive |
| Frequency - Switching | 3MHz |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TJ) |
| Synchronous Rectifier | Yes |
| Voltage - Input (Max) | 5.5V |
| Voltage - Input (Min) | 2.3V |
| Voltage - Output (Max) | 3.8V |
| Supplier Device Package | 16-WLCSP (2x2) |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 0.8V |