
Analog Devices Inc.
Product No:
ADP7182ACPZN-1.2R7
Manufacturer:
Package:
6-LFCSP-UD (2x2)
Batch:
-
Description:
IC REG LINEAR -1.2V 200MA 6LFCSP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
4.6835
4.6835
10
4.20945
42.0945
25
3.97974
99.4935
100
3.448975
344.8975
250
3.272104
818.026
500
2.936051
1468.0255
1000
2.476194
2476.194
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Analog Devices Inc. |
| PSRR | - |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Output Type | Fixed |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 6-UDFN Exposed Pad, CSP |
| Product Status | Active |
| Control Features | Enable |
| Current - Output | 200mA |
| Base Product Number | ADP7182 |
| Protection Features | Over Current, Over Temperature |
| Number of Regulators | 1 |
| Output Configuration | Negative |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Voltage - Input (Max) | -28V |
| Voltage Dropout (Max) | - |
| Current - Supply (Max) | 850 µA |
| Voltage - Output (Max) | - |
| Supplier Device Package | 6-LFCSP-UD (2x2) |
| Current - Quiescent (Iq) | 53 µA |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | -1.2V |