
Analog Devices Inc.
Product No:
ADR06BKSZ-REEL7
Manufacturer:
Package:
SC-70-5
Batch:
-
Description:
IC VREF SERIES 0.1% SC70-5
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
9.5095
9.5095
10
8.58895
85.8895
25
8.18938
204.7345
100
7.110845
711.0845
250
6.791246
1697.8115
500
6.192005
3096.0025
1000
5.393036
5393.036
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Analog Devices Inc. |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Tolerance | ±0.1% |
| Output Type | Fixed |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 5-TSSOP, SC-70-5, SOT-353 |
| Product Status | Active |
| Reference Type | Series |
| Voltage - Input | 5V ~ 36V |
| Current - Output | 10 mA |
| Current - Supply | 1mA |
| Base Product Number | ADR06 |
| Noise - 0.1Hz to 10Hz | 10µVp-p |
| Noise - 10Hz to 10kHz | - |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Supplier Device Package | SC-70-5 |
| Temperature Coefficient | 9ppm/°C |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 3V |