
Analog Devices Inc.
Product No:
ADR391AUJZ-REEL7
Manufacturer:
Package:
TSOT-23-5
Batch:
-
Description:
IC VREF SERIES 0.24% TSOT5
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
2.907
2.907
10
2.6125
26.125
25
2.47
61.75
100
2.14073
214.073
250
2.030948
507.737
500
1.822385
911.1925
1000
1.536948
1536.948
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Analog Devices Inc. |
| Series | ADR39 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Tolerance | ±0.24% |
| Output Type | Fixed |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | SOT-23-5 Thin, TSOT-23-5 |
| Product Status | Active |
| Reference Type | Series |
| Voltage - Input | 2.8V ~ 15V |
| Current - Output | 5 mA |
| Current - Supply | 140µA |
| Base Product Number | ADR391 |
| Noise - 0.1Hz to 10Hz | 5µVp-p |
| Noise - 10Hz to 10kHz | - |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Supplier Device Package | TSOT-23-5 |
| Temperature Coefficient | 25ppm/°C |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 2.5V |