
Analog Devices Inc.
Product No:
ADR5041ARTZ-REEL7
Manufacturer:
Package:
SOT-23-3
Batch:
-
Description:
IC VREF SHUNT 0.2% SOT23-3
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.4725
1.4725
10
1.31955
13.1955
25
1.25248
31.312
100
1.02866
102.866
250
0.961628
240.407
500
0.849794
424.897
1000
0.67089
670.89
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Analog Devices Inc. |
| Series | ADR504 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Tolerance | ±0.2% |
| Output Type | Fixed |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 |
| Product Status | Active |
| Reference Type | Shunt |
| Voltage - Input | - |
| Current - Output | 15 mA |
| Current - Supply | - |
| Current - Cathode | 60 µA |
| Base Product Number | ADR5041 |
| Noise - 0.1Hz to 10Hz | 3.2µVrms |
| Noise - 10Hz to 10kHz | 150µVrms |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Supplier Device Package | SOT-23-3 |
| Temperature Coefficient | 100ppm/°C |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 2.5V |