
Analog Devices Inc.
Product No:
ADR5041BKSZ-REEL7
Manufacturer:
Package:
SC-70-3
Batch:
-
Description:
IC VREF SHUNT 0.1% SC70-3
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.6055
1.6055
10
1.43925
14.3925
25
1.3661
34.1525
100
1.122235
112.2235
250
1.049028
262.257
500
0.927048
463.524
1000
0.73188
731.88
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Analog Devices Inc. |
| Series | ADR504 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Tolerance | ±0.1% |
| Output Type | Fixed |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | SC-70, SOT-323 |
| Product Status | Active |
| Reference Type | Shunt |
| Voltage - Input | - |
| Current - Output | 15 mA |
| Current - Supply | - |
| Current - Cathode | 60 µA |
| Base Product Number | ADR5041 |
| Noise - 0.1Hz to 10Hz | 3.2µVrms |
| Noise - 10Hz to 10kHz | 150µVrms |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Supplier Device Package | SC-70-3 |
| Temperature Coefficient | 75ppm/°C |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 2.5V |