
Analog Devices Inc.
Product No:
ADR5041WARTZ-R7
Manufacturer:
Package:
SOT-23-3
Batch:
-
Description:
IC VREF SHUNT 0.2% SOT23-3
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.767
1.767
10
1.58935
15.8935
25
1.49948
37.487
100
1.277465
127.7465
250
1.19947
299.8675
500
1.049541
524.7705
1000
0.869611
869.611
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Analog Devices Inc. |
| Series | Automotive |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Tolerance | ±0.2% |
| Output Type | Fixed |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 |
| Product Status | Active |
| Reference Type | Shunt |
| Voltage - Input | - |
| Current - Output | 15 mA |
| Current - Supply | - |
| Current - Cathode | 60 µA |
| Base Product Number | ADR5041 |
| Noise - 0.1Hz to 10Hz | 3.2µVrms |
| Noise - 10Hz to 10kHz | 150µVrms |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Supplier Device Package | SOT-23-3 |
| Temperature Coefficient | 100ppm/°C |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 2.5V |