
Analog Devices Inc.
Product No:
ADTL082ARMZ-REEL
Manufacturer:
Package:
8-MSOP
Batch:
-
Description:
IC OPAMP JFET 2 CIRCUIT 8MSOP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.501
1.501
10
1.3471
13.471
25
1.27072
31.768
100
1.08262
108.262
250
1.0165
254.125
500
0.889428
444.714
1000
0.736962
736.962
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Analog Devices Inc. |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Slew Rate | 20V/µs |
| Output Type | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Amplifier Type | J-FET |
| Package / Case | 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width) |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 1.2mA (x2 Channels) |
| Number of Circuits | 2 |
| Base Product Number | ADTL082 |
| Current - Input Bias | 2 pA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Gain Bandwidth Product | 5 MHz |
| Voltage - Input Offset | 1.5 mV |
| Supplier Device Package | 8-MSOP |
| Current - Output / Channel | 27 mA |
| Voltage - Supply Span (Max) | 36 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 8 V |