
Analog Devices Inc.
Product No:
ADV7125BCPZ170
Manufacturer:
Package:
48-LFCSP-VQ (7x7)
Batch:
-
Description:
IC DAC 8BIT A-OUT 48LFCSP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
10.849
10.849
10
9.97215
99.7215
25
9.55852
238.963
80
8.421988
673.75904
230
8.008662
1841.99226
440
7.491956
3296.46064
945
6.871939
6493.982355
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Analog Devices Inc. |
| Series | - |
| Package | Tray |
| Output Type | Current - Unbuffered |
| Architecture | Current Source |
| INL/DNL (LSB) | ±0.5, ±0.25 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Settling Time | - |
| Data Interface | Parallel |
| Number of Bits | 8 |
| Package / Case | 48-VFQFN Exposed Pad, CSP |
| Product Status | Active |
| Reference Type | External, Internal |
| Base Product Number | ADV7125 |
| Differential Output | Yes |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Supplier Device Package | 48-LFCSP-VQ (7x7) |
| Number of D/A Converters | 3 |
| Voltage - Supply, Analog | 3V ~ 3.6V, 5V |
| Voltage - Supply, Digital | 3V ~ 3.6V, 5V |