
Panasonic Electric Works
Product No:
ADW1105HT
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
RELAY GEN PURPOSE SPST 16A 5V
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
6.251
6.251
10
5.85675
58.5675
25
5.20562
130.1405
50
4.94532
247.266
100
4.68502
468.502
250
4.164496
1041.124
500
3.904215
1952.1075
1000
3.643934
3643.934
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Panasonic Electric Works |
| Series | DW-H |
| Package | Tube |
| Features | IEC Compliant |
| Coil Type | Latching, Single Coil |
| Relay Type | General Purpose |
| Seal Rating | Sealed - Flux Protection |
| Coil Current | 40 mA |
| Coil Voltage | 5VDC |
| Contact Form | SPST-NO (1 Form A) |
| Operate Time | 15 ms |
| Release Time | 15 ms |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Coil Insulation | Class F |
| Coil Resistance | 125 Ohms |
| Contact Material | Silver Tin Oxide (AgSnO) |
| Switching Voltage | 277VAC - Max |
| Termination Style | PC Pin |
| Base Product Number | ADW1105 |
| Must Operate Voltage | 4 VDC |
| Must Release Voltage | - |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Contact Rating (Current) | 16 A |