
Panasonic Electric Works
Product No:
ADW1109HTW
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
RELAY GEN PURPOSE SPST 16A 9V
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
7.2295
7.2295
10
6.7811
67.811
25
6.02756
150.689
40
5.726125
229.045
100
5.424785
542.4785
300
4.822038
1446.6114
500
4.52067
2260.335
1000
4.219292
4219.292
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Panasonic Electric Works |
| Series | DW-H |
| Package | Tray |
| Features | IEC Compliant |
| Coil Type | Latching, Single Coil |
| Relay Type | General Purpose |
| Seal Rating | Sealed - Flux Protection |
| Coil Current | 22.2 mA |
| Coil Voltage | 9VDC |
| Contact Form | SPST-NO (1 Form A) |
| Operate Time | 15 ms |
| Release Time | 15 ms |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Coil Insulation | Class F |
| Coil Resistance | 405 Ohms |
| Contact Material | Silver Tin Oxide (AgSnO) |
| Switching Voltage | 277VAC - Max |
| Termination Style | PC Pin |
| Base Product Number | ADW1109 |
| Must Operate Voltage | 7.2 VDC |
| Must Release Voltage | - |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Contact Rating (Current) | 16 A |