
Panasonic Electric Works
Product No:
ADY10003
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
RELAY GEN PURPOSE SPST 10A 3V
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
9.747
9.747
10
9.1371
91.371
25
8.12136
203.034
50
7.71552
385.776
100
7.309395
730.9395
250
6.49724
1624.31
500
6.091172
3045.586
1000
5.685085
5685.085
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Panasonic Electric Works |
| Series | ADY |
| Package | Box |
| Features | - |
| Coil Type | Non Latching |
| Relay Type | General Purpose |
| Seal Rating | - |
| Coil Current | 66.6 mA |
| Coil Voltage | 3VDC |
| Contact Form | SPST-NO (1 Form A) |
| Operate Time | 10 ms |
| Release Time | 8 ms |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Coil Insulation | - |
| Coil Resistance | 45 Ohms |
| Contact Material | Silver Tin Oxide (AgSnO) |
| Switching Voltage | 380VAC, 125VDC - Max |
| Termination Style | PC Pin |
| Base Product Number | ADY100 |
| Must Operate Voltage | 2.1 VDC |
| Must Release Voltage | 0.3 VDC |
| Operating Temperature | -40°C ~ 70°C |
| Contact Rating (Current) | 10 A |