Home / RF Amplifiers / AFS4-01001000-55-15P-4
AFS4-01001000-55-15P-4
L3 Narda-MITEQ
Product No:
AFS4-01001000-55-15P-4
Manufacturer:
L3 Narda-MITEQ
Package:
Module
Batch:
Datasheet:
Description:
IC RF AMP GPS 1GHZ-10GHZ MODULE
User Guide
Mfr L3 Narda-MITEQ
Gain 32dB
P1dB 15dBm
Series AFS
Package Box
RF Type General Purpose
Frequency 1GHz ~ 10GHz
Noise Figure 5.5dB
Package / Case Module
Product Status Active
Test Frequency 1GHz ~ 10GHz
Current - Supply 250mA
Voltage - Supply 15V