Home / RF Amplifiers / AFSX4-17001850-60-10P-BTO
AFSX4-17001850-60-10P-BTO
L3 Narda-MITEQ
Product No:
AFSX4-17001850-60-10P-BTO
Manufacturer:
L3 Narda-MITEQ
Package:
Module
Batch:
Datasheet:
Description:
IC RF AMP GPS 17GHZ-18.5GHZ MOD
User Guide
Mfr L3 Narda-MITEQ
Gain -
P1dB 10dBm
Series AFS
Package Box
RF Type General Purpose
Frequency 17GHz ~ 18.5GHz
Noise Figure 6dB
Package / Case Module
Product Status Active
Test Frequency 17GHz ~ 18.5GHz
Current - Supply -
Voltage - Supply 15V