
YAGEO
Product No:
AHA500JB-1R3
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
RES CHAS MNT 1.3 OHM 5% 5W
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
2.071
2.071
10
1.8373
18.373
25
1.70354
42.5885
50
1.60322
80.161
100
1.402865
140.2865
250
1.202472
300.618
500
1.00206
501.03
1000
0.868452
868.452
5000
0.841738
4208.69
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | YAGEO |
| Series | AHA |
| Package | Bulk |
| Features | - |
| Tolerance | ±5% |
| Lead Style | Solder Lugs |
| Resistance | 1.3 Ohms |
| Composition | Wirewound |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | 5W |
| Package / Case | Axial, Box |
| Product Status | Active |
| Mounting Feature | Flanges |
| Size / Dimension | 0.591" L x 0.650" W (15.00mm x 16.50mm) |
| Coating, Housing Type | Aluminum |
| Height - Seated (Max) | 0.358" (9.10mm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 250°C |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C |