
YAGEO
Product No:
AHA80AJB-1R
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
RES CHAS MNT 1 OHM 5% 80W
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
11.02
11.02
10
10.33125
103.3125
25
9.64212
241.053
50
8.49433
424.7165
100
7.34635
734.635
250
6.657638
1664.4095
500
6.198503
3099.2515
1000
5.739358
5739.358
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | YAGEO |
| Series | AHA |
| Package | Bulk |
| Features | - |
| Tolerance | ±5% |
| Lead Style | Threaded |
| Resistance | 1 Ohms |
| Composition | Wirewound |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | 80W |
| Package / Case | Axial, Box |
| Product Status | Active |
| Mounting Feature | Flanges |
| Size / Dimension | 2.598" L x 1.850" W (66.00mm x 47.00mm) |
| Coating, Housing Type | Aluminum |
| Height - Seated (Max) | 1.024" (26.00mm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 250°C |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C |